Dobre rady przed egzaminem na prawo jazdy

Dobre rady i wskazówki przed egzaminem na prawo jazdy

 
Egzamin na prawo jazdy wiąże się z ogromnym stresem, żeby go zdać nie wystarczą tylko umiejętności, dlatego chcielibyśmy Wam przedstawić kilka porad i wskazówek, które sprawią, że łatwiej Wam będzie zdać ten egzamin!
 
 
Dobre rady przed egzaminem na prawo jazdy:
 1. Bardzo ważne jest dobre nastawienie przed egzaminem na prawo jazdy, nie możesz iść na egzamin z nastawieniem, że nie zdasz, pamiętaj myśl pozytywnie!
 2. Pamiętaj, że gdyby się tak stało, że nie zdasz to świat się nie zawali, podszkolisz się i umówisz na następny egzamin, każdy niezdany egzamin to nowe doświadczenie, z którego można wyciągnąć wnioski, dzięki temu następny egzamin będzie łatwiejszy.
 3. Nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji, każdy przez to musi przejść, zobacz ile samochodów jeździ po ulicach, każdy z tych kierowców kiedyś zdawał egzamin na prawo jazdy.
 4. Jeśli nie chcesz się podwójnie stresować to radzimy nie zdawać teorii w tym samym dniu co praktyki, lepiej rozdzielić te dwa egzaminy na osobne dni.
 5. Nie bądź zbyt pewny siebie, zbytnia pewność siebie najczęściej gubi osobę egzaminowaną.
 6. Dobrze się wyśpij, abyś przyszedł na egzamin wypoczęty.
 7. Nie bierz żadnych leków uspokajających, jeśli wcześniej nie sprawdziłeś ich działania.
 8. Dzień przed lub w dniu egzaminu praktycznego weź sobie jazdę po to, abyś przypomniał sobie wszystko czego nauczyłeś się podczas całego kursu na prawo jazdy.
 9. Pamiętaj, że historyjki o złych egzaminatorach najczęściej są mocno przesadzone.
 10. Opanowanie i spokój jest Twoim kluczem do sukcesu!
 11. Jazda samochodem to dla Ciebie nic nowego, w końcu ukończyłeś kurs na prawo jazdy, podczas egzaminu jedź tak jak Cię uczył instruktor podczas jazd.
 12. W dniu egzaminu nie planuj załatwiania innych spraw bezpośrednio po egzaminie, gdyż czekanie na swoją kolej egzaminowania może się wydłużyć, a Ty niepotrzebnie będziesz się denerwować.
 13. Nie dołuj się, wszystko będzie dobrze!
 14. Na egzamin przyjdź schludnie ubrany, żadnej ekstrawagancji, pamiętaj o odpowiednim obuwiu – pamiętaj, że to egzamin państwowy.
 15. Na egzamin nie zabieraj telefonu komórkowego, a jeśli już musisz go zabrać, to wyłącz go przed ośrodkiem egzaminacyjnym.
 16. Dzień przed egzaminem odstresuj się np. słuchając dobrej muzyki.
 17. Najlepiej nie informuj znajomych kiedy masz egzamin na prawo jazdy, jeśli nie zdasz unikniesz zbędnych pytań, a takowe mogą wzbudzić w Tobie frustrację.
 18. Podczas egzaminu praktycznego nie śpiesz się, pamiętaj, że czas działa na Twoją korzyść!
 19. Na egzamin najlepiej wybrać wczesną godzinę, rano człowiek jest wypoczęty, co sprawia, że lepiej będzie się  myślało.
 20. Przyjdź na egzamin 15 minut wcześniej.
 21. Osoby, które nie radzą sobie ze stresem mogą skorzystać z darmowej porady pracowni psychologicznej w WORD.
 22. Podczas egzaminu praktycznego nie zadawaj zbędnych pytań, nie wdawaj się w dyskusje z egzaminatorem.
 23. Podczas części praktycznej w ruchu drogowym należy bardzo uważnie słuchać wszystkich poleceń egzaminatora.
Pamiętaj, że egzamin na prawo jazdy to czas, w którym masz udowodnić, że potrafisz jeździć samochodem, a nie okazja do tego, aby egzaminator Cię oblał bez żadnego powodu!!!
 
Powodzenia na egzaminie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *